Jedno z najvyužívanejších letísk v blízkosti Oravy je nepochybne medzinárodné  letisko Jána Pavla II. v Krakowe. Taktiež je to najčastejšia destinácia našich klientov pri preprave na letiská a preto sme sa rozhodli pripraviť o tomto letisku krátky článok.

lietadloČo sa týka každoročného počtu prepravených cestujúcich, ide o druhé najvyťaženejšie letisko v Poľsku. Svoje brány pre civilné lety otvorilo letisko Krakow-Balice v roku 1964. Taktiež slúžilo vojenským účelom. S Krakowom sa spája osoba pápeža Jána Pavla II. A preto na jeho počesť nesie od roku 1995 krakowské letisko jeho meno. Z marketingových dôvodov sa od roku 2007 uvádza názov Kraków Airport im. Jana Pawła II.

Letisko pri Krakowe je druhým najfrekventovanejším letiskom v Poľsku. Prvenstvo si drží  Chopenovo  letisko vo Varšave. Vzhľadom na svoju ideálnu polohu a ponuku medzinárodných letov využívajú letisko pri Krakowe často aj Slováci. Najväčším konkurentom z blízkeho okolia je cca 90 km vzdialené medzinárodné letisko v Katowiciach.

Medzi najvyťaženejšie destinácie, odkiaľ sa z Krakowa lieta sú Varšava, Londýn, Frankfurt, Mníchov a Dublin. V roku 2017 prešlo cez letisko v Krakowe viac ako 5,8 milióna cestujúcich, pričom toto číslo každoročne narastá.

Ak aj vy plánujete letieť do sveta z letiska v Krakowe, radi vás tam pohodlne dopravíme. Ak máte záujem využiť naše služby pre prepravu osôb na letisko, kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky na čísle 0911 126 606.